RedHen Donation (7.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (52 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Author
nl: Auteur

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: None
nl: Geen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Email
nl: E-mail

en: Save Settings
nl: Instellingen opslaan

en: Start Date
nl: Begindatum

en: Load
nl: Laden

en: End Date
nl: Einddatum

en: Amount
nl: Bedrag

en: Frequency
nl: Frequentie

en: Other
nl: Andere

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Select list
nl: Selectielijst

en: Donation
nl: Gift

en: Billing address
nl: Factuuradres

en: Payment method
nl: Betaalmethode

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Received
nl: Ontvangen

en: Order ID
nl: Bestelling-ID

en: "%mail" is not a valid email address
nl: '%mail' is een ongeldig e-mailadres

en: The status.
nl: De status.

en: Scheduling
nl: Planning

en: Additional Settings
nl: Bijkomende instellingen

en: Open Date
nl: Openingsdatum

en: Close Date
nl: Sluitingsdatum

en: Order Date
nl: Bestellingsdatum

en: Recurring
nl: Terugkerend

en: Due Date
nl: Vervaldag

en: Date updated
nl: Wijzigingsdatum

en: Contact type
nl: Contacttype

en: Confirmation page
nl: Bevestigingspagina

en: Are you sure you want to delete the %entity %label?
nl: Weet u zeker dat u het %entity %label wilt verwijderen?

en: Host entity
nl: Host-entiteit

en: Date is invalid.
nl: Ongeldige datum.

en: %type_name: Administer settings
nl: %type_name: Beheerinstellingen

en: These settings will be applied when an entity with this field is saved and does not yet have it's own settings applied.
nl: Deze instellingen worden toegepast wanneer een entiteit met dit veld wordt opgeslagen en nog niet over een eigen instellingen beschikt.

en: %type_name: Administer own settings
nl: %type_name: Eigen instellingen beheren

en: RedHen Contact
nl: RedHen-contact

en: Payment Methods
nl: Betaalmethodes

en: Host entity type
nl: Host-entiteitstype

en: The entity type of the host entity.
nl: Het entiteitstype van de host-entiteit.

en: Host entity ID
nl: Host-entiteit-ID

en: The entity ID of the host entity.
nl: De entiteit-ID van de host-entiteit.

en: The host entity.
nl: De host-entiteit.

en: Amount pledged.
nl: Bedrag van de gift.
