RedHen Donation (7.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: None
id: Tiada

en: Settings
id: Pengaturan

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Contact
id: Kontak

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: Load
id: Memuat

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: Amount
id: Jumlah

en: Other
id: Lainnya

en: Anonymous
id: Anonim

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: Billing address
id: Alamat penagihan

en: Payment method
id: Metode pembayaran

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Scheduling
id: Penjadwalan
