RedHen Donation (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (22 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Author
hi: लेखक

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: Contact
hi: संपर्क

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: End Date
hi: अंतिम तारीख

en: Other
hi: अन्य

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Select list
hi: सूची का चयन करें

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि
