RedHen Donation (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Author
it: Autore

en: Enable
it: Abilita

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Contact
it: Contatto

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: Load
it: Carica

en: End Date
it: Data inizio

en: Amount
it: Importo

en: Other
it: Altro

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: Transaction
it: Transazione

en: Billing address
it: Indirizzo di fatturazione

en: Payment method
it: Metodo di pagamento

en: Date created
it: Data di creazione

en: Received
it: Ricevuto

en: Order ID
it: ID ordine

en: Scheduling
it: Programmazione

en: Open Date
it: Data apertura

en: Close Date
it: Data chiusura

en: Date updated
it: Data aggiornamento

en: Confirmation message
it: Messaggio di conferma

en: Confirmation page
it: Pagina di conferma
