RedHen Donation (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Author
pt: Autor

en: Enable
pt: Habilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: None
pt: Nenhum

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: View
pt: Ver

en: Updated
pt: Atualizado

en: User
pt: Usuário

en: Contact
pt: Contato

en: Save Settings
pt: Salvar Configurações

en: Start Date
pt: Data inicial

en: Load
pt: Carregar

en: End Date
pt: Data Final

en: Amount
pt: Valor

en: Frequency
pt: Frequência

en: Other
pt: Outros

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Donation
pt: Doação

en: Billing address
pt: Endereço de cobrança

en: Payment method
pt: Método de pagamento

en: Date created
pt: Data de criação

en: Received
pt: Recebido

en: Order ID
pt: ID do pedido

en: "%mail" is not a valid email address
pt: "%mail" não é um endereço de email váido

en: Campaign
pt: Campanha

en: Scheduling
pt: Agendamento

en: Contact Information
pt: Informação de contato

en: Date updated
pt: Data atualizada

en: Confirmation message
pt: Mensagem de confirmação

en: Contact type
pt: Tipo de contato

en: Submit button
pt: Botão enviar

en: Confirmation page
pt: Página de confirmação

en: Are you sure you want to delete the %entity %label?
pt: Tem certeza que quer apagar a %entity %label?

en: Host entity
pt: Entidade hospedeira

en: RedHen Contact
pt: Contato RedHen

en: Payment Methods
pt: Métodos de Pagamento
