RedHen Donation (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (47 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Author
fr: Auteur

en: Enable
fr: Activer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: None
fr: Aucun(e)

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: Save Settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Start Date
fr: Date de début

en: Load
fr: Charger

en: End Date
fr: Date de fin

en: Amount
fr: Montant

en: Frequency
fr: Fréquence

en: Other
fr: Autre

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Select list
fr: Liste de sélection

en: Donate
fr: Faire un don

en: Billing address
fr: Adresse de facturation

en: Payment method
fr: Mode de paiement

en: Date created
fr: Date de création

en: Received
fr: Reçu

en: Order ID
fr: Identifiant de la commande

en: "%mail" is not a valid email address
fr: "%mail" n'est pas une adresse de courriel valide

en: Campaign
fr: Campagne

en: The status.
fr: Le statut.

en: Donations
fr: Dons

en: Scheduling
fr: Planification

en: Additional Settings
fr: Paramètres supplémentaires

en: Open Date
fr: Date d'ouverture

en: Close Date
fr: Date de clôture

en: Due Date
fr: Date d'échéance

en: Date updated
fr: Date mise à jour

en: Confirmation message
fr: Message de confirmation

en: Submit button
fr: Bouton de soumission

en: payment method
fr: méthode de paiement

en: Confirmation page
fr: Page de confirmation

en: Are you sure you want to delete the %entity %label?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %entity %label ?

en: Host entity
fr: Entité hôte

en: Payment Methods
fr: Modes de paiement
