RedHen Donation (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (63 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Author
hu: Szerző

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: None
hu: Nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Email
hu: E-mail

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: Load
hu: Betöltés

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: Amount
hu: Összeg

en: Frequency
hu: Gyakoriság

en: Other
hu: Egyéb

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Select list
hu: Legördülő lista

en: Transaction
hu: Tranzakció

en: Donation
hu: Adomány

en: Billing address
hu: Számlázási cím

en: Payment method
hu: Fizetési mód

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: Received
hu: Kapott

en: Order ID
hu: Rendelésazonosító

en: Devel
hu: Fejleszt

en: "%mail" is not a valid email address
hu: „%mail” érvénytelen email cím.

en: Campaign
hu: Kampány

en: The status.
hu: Az állapot.

en: Radio buttons
hu: Választógombok

en: Donations
hu: Adományok

en: Scheduling
hu: Ütemezés

en: Additional Settings
hu: További beállítások

en: Open Date
hu: Nyitási dátum

en: Close Date
hu: Zárási dátum

en: Date updated
hu: Módosítás dátuma

en: Confirmation message
hu: Beküldés utáni üzenet

en: Contact type
hu: Névjegytípus

en: Contact fields
hu: Névjegy mezői

en: payment method
hu: fizetési mód

en: Confirmation page
hu: Megerősítési oldal

en: Are you sure you want to delete the %entity %label?
hu: %label %entity biztosan törölhető?

en: Host entity
hu: Gazdaentitás

en: Date is invalid.
hu: A dátum érvénytelen.

en: %type_name: Administer settings
hu: %type_name: Beállítások adminisztrációja

en: These settings will be applied when an entity with this field is saved and does not yet have it's own settings applied.
hu: Ezek a beállítások lesznek alkalmazva, ha egy, ezt a mezőt tartalmazó entitás elmentésre kerül és korábban még nem volt ilyen értéke.

en: %type_name: Administer own settings
hu: %type_name: Saját beállítások adminisztrációja

en: RedHen Contact
hu: RedHen-névjegy

en: Host entity type
hu: Gazdaentitás típusa

en: The entity type of the host entity.
hu: A gazdaentitás entitástípusa.

en: Host entity ID
hu: Gazdaentitás azonosítója

en: The entity ID of the host entity.
hu: A gazdaentitás entitásazonosítója.

en: The host entity.
hu: A gazdaentitás.

en: Update contact fields
hu: Névjegy mezőinek frissítése

en: Should the contact fields be updated?
hu: Frissíthetőek a névjegy mezői?

en: User has been linked to the contact %name.
hu: A felhasználó össze lett kapcsolva ezzel a névjeggyel: %name.
