RedHen Donation (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (52 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Author
pt: Autor

en: Enable
pt: Ativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: View
pt: Mostrar

en: Updated
pt: Atualizado

en: User
pt: Utilizador

en: Save Settings
pt: Guardar definições

en: Start Date
pt: Data de Início

en: Load
pt: Carregar

en: End Date
pt: Data de Fim

en: Amount
pt: Quantia

en: Frequency
pt: Frequência

en: Other
pt: Outro

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Order
pt: Ordem

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Donation
pt: Doação

en: Donate
pt: Doar

en: Product
pt: Produto

en: Billing address
pt: Endereço de faturação

en: Payment method
pt: Método de pagamento

en: Date created
pt: Data de criação

en: Received
pt: Recebido

en: Order ID
pt: ID da encomenda

en: product
pt: produto

en: "%mail" is not a valid email address
pt: "%mail" não é um endereço de email válido

en: Campaign
pt: Campanha

en: Radio buttons
pt: Botões de opção

en: Line Item
pt: Item de linha

en: Available Tokens
pt: Tokens disponíveis

en: Scheduling
pt: Agendamento

en: Additional Settings
pt: Definições adicionais

en: Open Date
pt: Data abertura

en: Close Date
pt: Data de encerramento

en: Date updated
pt: Data atualizada

en: Confirmation message
pt: Mensagem de confirmação

en: Line item type
pt: Tipo de item de linha

en: payment method
pt: método de pagamento

en: Confirmation page
pt: Página de confirmação

en: Host entity
pt: Entidade anfitriã

en: Date is invalid.
pt: A data é inválida.

en: %type_name: Administer settings
pt: %type_name: Administrar as definições

en: These settings will be applied when an entity with this field is saved and does not yet have it's own settings applied.
pt: Estas definições aplicam-se sempre que uma entidade com este campo for guardada e não possuir definições específicas.

en: %type_name: Administer own settings
pt: %type_name: Administrar as próprias definições
