RedHen Feeds (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (19 entries)

en: Author
hu: Szerző

en: Email
hu: E-mail

en: State
hu: Állapot

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Contact ID
hu: Névjegy azonosítója

en: Middle name
hu: Középső név

en: RedHen Contacts
hu: RedHen-névjegyek

en: User UID
hu: Felhasználó UID

en: Select the author of the contacts to be created - leave empty to assign "anonymous".
hu: Kiválasztható a létrehozandó névjegy szerzője vagy üresen hagyva a „Névtelen” felhasználó lesz az.

en: The Drupal user ID of the contact author.
hu: Névjegy szerzőjének Drupal-felhasználói azonosítója.

en: RedHen Feeds
hu: RedHen-hírcsatorna

en: Feeds integration for RedHen CRM
hu: Hírcsatorna integráció a RedHen CRM számára

en: The id of the contact. NOTE: use this feature with care, contact ids are usually assigned by RedHen.
hu: A névjegy azonosítója. <em>Megjegyzés:</em> óvatosan használjuk ezt a lehetőséget, mivel az azonosítókat általában a <em>RedHen</em> osztja ki.

en: The first name of the contact.
hu: A névjegy keresztneve.

en: The middle name of the contact.
hu: A névjegy középső neve.

en: The last name of the contact.
hu: A névjegy vezetékneve.

en: The email of the contact.
hu: A névjegy e-mail címe.

en: Indicates if the contact is active or inactive. Must be boolean value.
hu: Azt jelzi, hogy a névjegy aktív vagy inaktív. Logikai érték kell, legyen.
