RedHen Membership (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: view
hi: देखें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Label
hi: लेबल

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: State
hi: अवस्था

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Start date
hi: आरंभ तिथि

en: Expiration Date
hi: समाप्ति तिथि

en: Expiration date
hi: समाप्ति तिथि

en: Are you sure you want to delete %label?
hi: क्या आप वाकई %label हटाना चाहते हैं?
