RedHen Membership (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: Cancel
id: Batal

en: view
id: tampilan

en: Name
id: Nama

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: State
id: Status

en: Start date
id: Tanggal mulai

en: Are you sure you want to delete %label?
id: Apa anda yakin menghapus %label?
