RedHen Membership (7.x-1.0-alpha1) - en to kn translation catalogue (17 entries)

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Note
kn: ಸೂಚನೆ

en: Expiration Date
kn: ಅಂತ್ಯಗೊಳ್ಳುವ ದಿನಾಂಕ

en: Expired
kn: ಕಾಲಾವಧಿ ಮುಗಿದಿದೆ
