RedHen Membership (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Author
de: Autor

en: Cancel
de: Abbrechen

en: view
de: Ansicht

en: edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: Teaser
de: Anrisstext

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Created
de: Erstellt

en: Active
de: Aktiv

en: Start Date
de: Startdatum

en: State
de: Status

en: Inactive
de: Inaktiv

en: Start date
de: Startdatum

en: Note
de: Hinweis

en: Expiration Date
de: Ablaufdatum

en: Expiration date
de: Ablaufdatum

en: Expired
de: Abgelaufen

en: Are you sure you want to delete %label?
de: Möchten Sie %label wirklich löschen?

en: %label has been deleted.
de: %label wurde gelöscht.

en: Membership
de: Mitgliedschaft

en: Save membership type
de: Mitgliedschaftstyp speichern

en: Applies to
de: Bezieht sich auf

en: Membership state
de: Status der Mitgliedschaft

en: Membership type
de: Mitgliedschaftstyp

en: Memberships
de: Mitgliedschaften

en: Full membership
de: Volle Mitgliedschaft

en: List RedHen Memberships
de: Zeigt RedHen Mitgliedschaften an

en: List all memberships.
de: Zeigt alle Mitgliedschaften an.
