RedHen Membership (7.x-1.0-beta2) - en to ca translation catalogue (19 entries)

en: delete
ca: suprimeix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: view
ca: mostra

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Label
ca: Etiqueta

en: Teaser
ca: Resum

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Created
ca: Creat

en: Active
ca: Actiu

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: State
ca: Estat

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Start date
ca: Data d'inici

en: Expiration date
ca: Data d'expiració

en: Expired
ca: Caducat

en: Are you sure you want to delete %label?
ca: Esteu segur de voler suprimir %label?

en: Applies to
ca: S'aplica a
