RedHen Membership (7.x-1.0-beta2) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: view
fa: مشاهده

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Updated
fa: به‌روز

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Active
fa: فعال

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: State
fa: وضعیت

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: Note
fa: یادداشت

en: Expiration Date
fa: تاریخ انقضا

en: Expiration date
fa: تاریخ انقضا

en: Expired
fa: منقضی شده

en: Are you sure you want to delete %label?
fa: آیا مطمئن هستید می‌خواهید %label را حذف کنید؟

en: Host entity
fa: عنصر هاست
