RedHen Membership (7.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: view
fr: voir

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Teaser
fr: Accroche

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: Start Date
fr: Date de début

en: State
fr: État

en: Inactive
fr: Inactif

en: Start date
fr: Date de début

en: Expiration Date
fr: Date d'expiration

en: Expiration date
fr: Date d'expiration

en: Expired
fr: Expiré

en: Are you sure you want to delete %label?
fr: Êtes-vous certain de vouloir supprimer %label ?

en: %label has been deleted.
fr: %label a été supprimé.

en: Membership
fr: Abonnement

en: -None-
fr: - Aucun -

en: Applies to
fr: S'applique à

en: Membership state
fr: Statut de l'adhésion

en: Host entity
fr: Entité hôte

en: Membership type
fr: Type d'adhésion
