RedHen Membership (7.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: view
it: mostra

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: Teaser
it: Anteprima

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Active
it: Attivo

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: State
it: Stato

en: Inactive
it: Inattivo

en: Start date
it: Data iniziale

en: Expiration Date
it: Data scadenza

en: Expiration date
it: Data di scadenza

en: Are you sure you want to delete %label?
it: Vuoi davvero eliminare %label?
