RedHen Membership (7.x-1.0-beta2) - en to sv translation catalogue (28 entries)

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Cancel
sv: Avbryt

en: view
sv: visa

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Label
sv: Etikett

en: Teaser
sv: Ingress

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Created
sv: Skapad

en: Active
sv: Aktiv

en: Start Date
sv: Startdatum

en: State
sv: Läge

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: Start date
sv: Startdatum

en: Expiration date
sv: Utgångsdatum

en: Are you sure you want to delete %label?
sv: Är du säker på att du vill radera %label?

en: %label has been deleted.
sv: %label har raderats.

en: -None-
sv: -Ingen-

en: Membership state
sv: Medlemskapsstatus

en: Host entity
sv: Värdobjekt

en: Membership type
sv: Typ av medlemskap

en: Host entity type
sv: Typ av värdobjekt

en: The entity type of the host entity.
sv: Objektstypen för värdobjektet.

en: Host entity ID
sv: ID för värdobjekt

en: The entity ID of the host entity.
sv: Objekts-ID för värdobjektet.

en: The host entity.
sv: Objektet för värden.

en: Author entity
sv: Författarobjekt
