RedHen Membership (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: view
pt: ver

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Label
pt: Etiqueta

en: Teaser
pt: Resumo

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Start Date
pt: Data de Início

en: State
pt: Estado

en: Inactive
pt: Inativo

en: Start date
pt: Data de início

en: Note
pt: Nota

en: Expiration Date
pt: Data de expiração

en: Expiration date
pt: Data de validade

en: Expired
pt: Expirado

en: Are you sure you want to delete %label?
pt: Tem certeza de que deseja eliminar %label?

en: %label has been deleted.
pt: %label foi eliminada.

en: Applies to
pt: Aplica-se a

en: Membership state
pt: Estado do membro

en: Host entity
pt: Entidade anfitriã

en: Membership type
pt: Tipo de membro
