RedHen Raiser (7.x-1.0-alpha1) - en to km translation catalogue (26 entries)

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Body
km: តួ

en: Content
km: មាតិកា

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Comments
km: មតិ​យោបល់

en: Image
km: រូប​ភាព

en: Help
km: ជំនួយ

en: Text
km: អត្ថបទ

en: Email
km: អ៊ីមែល

en: Page
km: ទំព័រ

en: Logo
km: រូប​សញ្ញា

en: Header
km: បឋម​កថា

en: Footer
km: បាតកថា

en: Comment
km: មតិ​យោបល់

en: General
km: ទូទៅ​

en: Log out
km: ចេញ

en: Story
km: រឿងរ៉ាវ

en: User account
km: គណនី​អ្នកប្រើ

en: First sidebar
km: របារ​ចំហៀង​ដំបូង

en: Main menu
km: ម៉ឺនុយ​មេ

en: Page top
km: ផ្នែក​ខាង​លើ​ទំព័រ

en: Page bottom
km: ផ្នែក​ខាង​ក្រោម​ទំព័រ

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
km: ម៉ឺនុយ<em>អ្នកប្រើ</em> មាន​តំណ​ទាក់ទង​នឹង​គណនី​របស់​អ្នកប្រើ ព្រម​ទាំង​តំណ 'ចេញ' ។

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
km: ម៉ឺនុយ<em>គ្រប់គ្រង</em> មាន​តំណ​សម្រាប់​ភារកិច្ច​គ្រប់គ្រង ។

en: Highlighted
km: ដែល​បាន​បន្លិច​ពណ៌
