RedHen Raiser (7.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (39 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Content
pl: Zawartość

en: Type
pl: Typ

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Comments
pl: Komentarze

en: Login
pl: Zaloguj

en: Links
pl: Odnośniki

en: Image
pl: Obraz

en: Help
pl: Pomoc

en: Text
pl: Tekst

en: Page
pl: Strona

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Comment
pl: Komentarz

en: Start Date
pl: Data początkowa

en: Price
pl: Cena

en: End Date
pl: Data końcowa

en: Address
pl: Adres

en: General
pl: Ogólne

en: Banner
pl: Baner

en: Log out
pl: Wyloguj

en: Story
pl: Artykuł

en: Organization
pl: Organizacja

en: Campaigns
pl: Kampanie

en: Campaign
pl: Kampania

en: User account
pl: Konto użytkownika

en: First sidebar
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Second sidebar
pl: Drugi pasek boczny

en: Main menu
pl: Menu główne

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Progress
pl: Postęp

en: User menu
pl: Menu użytkownika

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
pl: Menu <em>Użytkownika</em> zawiera linki powiązane z kontem użytkownika, czyli między innymi link 'Wyloguj się'.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
pl: Menu <em>Zarządzania</em> zawiera linki do zadań administracyjnych.

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Create Account
pl: Utwórz konto

en: Management
pl: Zarządzanie
