RedHen Raiser (7.x-1.11) - en to sv translation catalogue (38 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Login
sv: Logga in

en: Links
sv: Länkar

en: Image
sv: Bild

en: Help
sv: Hjälp

en: Email
sv: E-post

en: Page
sv: Sida

en: Logo
sv: Logotyp

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Comment
sv: Kommentar

en: Start Date
sv: Startdatum

en: Price
sv: Pris

en: End Date
sv: Slutdatum

en: Address
sv: Adress

en: General
sv: Allmän

en: Goal
sv: Mål

en: Log out
sv: Logga ut

en: Snippet
sv: Fragment

en: Story
sv: Artikel

en: Organization
sv: Organisation

en: User account
sv: Användarkonto

en: First sidebar
sv: Första sidospalten

en: Second sidebar
sv: Andra sidospalten

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Progress
sv: Framsteg

en: Navigation bar
sv: Navigeringsspalt

en: User menu
sv: Användarmeny

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
sv: Menyn <em>Användare</em> innehåller länkar relaterade till användarens konto, samt länken "Logga ut".

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
sv: Menyn <em>Drift</em> innehåller länkar för administrativa uppgifter.

en: Highlighted
sv: Framhävd
