RedHen Raiser (7.x-1.12) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Image
bn: ছবি

en: Help
bn: সহায়তা

en: Email
bn: ইমেইল

en: Logo
bn: লোগো

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: General
bn: সাধারণ

en: Log out
bn: লগ আউট

en: User account
bn: ব্যবহারকারীর এ্যাকাউন্ট

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: User menu
bn: ব্যবহারকারীর মেনু
