RedHen Raiser (7.x-1.13) - en to ja translation catalogue (40 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Comments
ja: コメント

en: Login
ja: ログイン

en: Links
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Help
ja: ヘルプ

en: Text
ja: テキスト

en: Email
ja: メール

en: Page
ja: ページ

en: Logo
ja: ロゴ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Comment
ja: コメント

en: Start Date
ja: 開始日

en: Price
ja: 価格

en: End Date
ja: 終了日

en: Address
ja: 住所

en: General
ja: 全般

en: Goal
ja: 目的

en: Banner
ja: バナー

en: Log out
ja: ログアウト

en: Donation
ja: 寄付

en: Story
ja: ストーリー

en: Organization
ja: 会社

en: User account
ja: ユーザーアカウント

en: First sidebar
ja: 第1サイドバー

en: Second sidebar
ja: 第2サイドバー

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Navigation bar
ja: ナビゲーションバー

en: User menu
ja: ユーザーメニュー

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ja: <strong>ユーザーメニュー</strong>に、ユーザーアカウント関係のリンクとログアウトリンクが含まれています。

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
ja: <strong>管理</strong>メニューに管理用タスクのメニューが含まれています。

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Management
ja: 管理
