RedHen Raiser (7.x-1.16) - en to nl translation catalogue (42 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Content
nl: Inhoud

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Comments
nl: Reacties

en: Login
nl: Inloggen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Text
nl: Tekst

en: Email
nl: E-mail

en: Page
nl: Pagina

en: Header
nl: Kop

en: Footer
nl: Voet

en: Comment
nl: Reactie

en: Start Date
nl: Begindatum

en: Price
nl: Prijs

en: End Date
nl: Einddatum

en: Address
nl: Adres

en: General
nl: Algemeen

en: Goal
nl: Doel

en: Log out
nl: Uitloggen

en: Promotion
nl: Aanbieding

en: Donation
nl: Gift

en: Story
nl: Artikel

en: Organization
nl: Organisatie

en: Campaigns
nl: Campagnes

en: Campaign
nl: Campagne

en: User account
nl: Gebruikersaccount

en: Add donation
nl: Doneer

en: First sidebar
nl: Eerste zijbalk

en: Second sidebar
nl: Tweede zijbalk

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Page top
nl: Bovenkant pagina

en: Page bottom
nl: Onderkant pagina

en: Progress
nl: Voortgang

en: Navigation bar
nl: Navigatiebalk

en: User menu
nl: Gebruikersmenu

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
nl: Het <em>Gebruikersmenu</em> bevat links die verband houden met het gebruikersaccount en bevat de uitloggen-link.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
nl: Het <em>Beheermenu</em> bevat links voor beheertaken.

en: Highlighted
nl: Geaccentueerd

en: Management
nl: Beheer

en: View all Teams and Individuals
nl: Alle personen en teams bekijken

en: I prefer to make this donation anonymously
nl: Ik wil deze donatie anoniem maken
