RedHen Raiser (7.x-1.19) - en to da translation catalogue (39 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Content
da: Indhold

en: Cancel
da: Annullér

en: Comments
da: Kommentarer

en: Image
da: Billede

en: Help
da: Hjælp

en: Text
da: Tekst

en: Email
da: E-mail

en: Page
da: Side

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Comment
da: Kommentar

en: Start Date
da: Startdato

en: Price
da: Pris

en: End Date
da: Slutdato

en: Address
da: Adresse

en: General
da: Generelt

en: Goal
da: Mål

en: Log out
da: Log ud

en: Donation
da: Bidrag

en: Story
da: Artikel

en: Organization
da: Organisation

en: Campaigns
da: Kampagner

en: User account
da: Brugerkonto

en: Add donation
da: Tilføj bidrag

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Second sidebar
da: Andet sidepanel

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Promo
da: Teaser

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Progress
da: Fremdrift

en: Navigation bar
da: Navigationsbjælke

en: User menu
da: Brugermenu

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
da: Menuen <em>Bruger</em> indeholder links relateret til brugerens konto samt linket 'Log ud'.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
da: Menuen <em>Management</em> indeholder links til administrative opgaver.

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Management
da: Administration
