RedHen Raiser (7.x-1.20) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Comments
it: Commenti

en: Login
it: Accedi

en: Links
it: Collegamenti

en: Image
it: Immagine

en: Help
it: Aiuto

en: Text
it: Testo

en: Email
it: E-mail

en: Page
it: Pagina

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Comment
it: Commento

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: Price
it: Prezzo

en: End Date
it: Data inizio

en: Address
it: Indirizzo

en: General
it: Generale

en: Goal
it: Obbiettivo

en: Log out
it: Esci

en: Story
it: Storia

en: Organization
it: Organizzazione

en: User account
it: Profilo utente

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Main menu
it: Menu principale

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Navigation bar
it: Barra di navigazione

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
it: Il menu <em>Utente</em> contiene collegamenti relativi al profilo utente, così come il collegamento per la disconnessione.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
it: Il menu <em>Gestione</em> contiene link alle operazioni di amministrazione.

en: Highlighted
it: Evidenziato
