RedHen Raiser (7.x-1.6) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Login
fa: ورود

en: Links
fa: پیوندها

en: Image
fa: تصویر

en: Help
fa: راهنما

en: Text
fa: متن

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Page
fa: صفحه

en: Logo
fa: آرم

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: Price
fa: قیمت

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Address
fa: نشانی

en: General
fa: عمومی

en: Log out
fa: خروج

en: Promotion
fa: ویژه

en: Story
fa: روایت

en: Organization
fa: سازمان

en: User account
fa: حساب کاربری

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Second sidebar
fa: نوار جانبی دوم

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: User menu
fa: منوی کاربری

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
fa: منوی <em>کاربر</em> شامل پیوندهای مرتبط با حساب کاربری است همانند پیوند «خروج».

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
fa: منوی <em>مدیران</em> شامل پیوندهایی برای کارهای مدیریتی است.

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Branding
fa: علامت گذاری

en: Create Account
fa: ایجاد حساب

en: Management
fa: مدیریت
