RedHen Raiser (7.x-1.6) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Content
fr: Contenu

en: Cancel
fr: Annuler

en: Comments
fr: Commentaires

en: Login
fr: Identifiant

en: Links
fr: Liens

en: Help
fr: Aide

en: Text
fr: Texte

en: Email
fr: Courriel

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Comment
fr: Commentaire

en: Start Date
fr: Date de début

en: Price
fr: Prix

en: End Date
fr: Date de fin

en: Address
fr: Adresse

en: General
fr: Général

en: Goal
fr: Objectif

en: Banner
fr: Bannière

en: Log out
fr: Se déconnecter

en: Story
fr: Article

en: Organization
fr: Organisation

en: Campaigns
fr: Campagnes

en: Campaign
fr: Campagne

en: User account
fr: Compte utilisateur

en: Add donation
fr: Ajouter un don

en: First sidebar
fr: Première barre latérale

en: Second sidebar
fr: Seconde barre latérale

en: Main menu
fr: Menu principal

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Progress
fr: Progression

en: Navigation bar
fr: Barre de navigation

en: User menu
fr: Menu utilisateur

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
fr: Le menu <em>Utilisateur</em> contient les liens du compte utilisateur, comme le lien "Déconnexion"

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
fr: Le menu <em>Gestion</em> contient les liens des tâches administratives

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Management
fr: Gestion

en: Banner Image
fr: Image de la bannière
