RedHen Raiser (7.x-1.6) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Cancel
tr: İptal

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Login
tr: Giriş

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Image
tr: Resim

en: Help
tr: Yardım

en: Text
tr: Metin

en: Email
tr: E-posta

en: Page
tr: Sayfa

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Comment
tr: Yorum

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: Price
tr: Fiyat

en: End Date
tr: Bitiş Tarihi

en: Address
tr: Adres

en: General
tr: Genel

en: Goal
tr: Hedef

en: Log out
tr: Çıkış

en: Story
tr: Hikaye

en: User account
tr: Kullanıcı hesabı

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Second sidebar
tr: İkinci kenar çubuğu

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: User menu
tr: Kullanıcı menüsü

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
tr: <em>Kullanıcı</em> menüsü 'Oturumu kapat' gibi kullanıcı hesabı ile ilişkili bağlantıları içerir.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
tr: <em>Yönetim</em> menüsü yönetimle ilgili görevlerin bağlantılarını içerir.

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Management
tr: Yönetim
