RedHen Raiser (7.x-1.6) - en to uk translation catalogue (47 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Comments
uk: Коментарі

en: Login
uk: Вхід

en: Links
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Help
uk: Довідка

en: Text
uk: Текст

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Page
uk: Сторінка

en: Logo
uk: Логотип

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Comment
uk: Коментар

en: Start Date
uk: Дата початку

en: Price
uk: Ціна

en: End Date
uk: Кінцева дата

en: Address
uk: Адреса

en: General
uk: Загальне

en: Goal
uk: Мета

en: Banner
uk: Банер

en: Log out
uk: Вихід

en: Donation
uk: Пожертвування

en: Image Link
uk: Посилання на зображення

en: Snippet
uk: Фрагмент

en: Story
uk: Історія

en: Billing Address
uk: Адреса платника

en: Organization
uk: Організація

en: Campaigns
uk: Кампанії

en: Campaign
uk: Кампанія

en: User account
uk: Обліковий запис користувача

en: First sidebar
uk: Перша бічна панель

en: Second sidebar
uk: Друга бічна панель

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Progress
uk: Поступ

en: Navigation bar
uk: Панель навіґації

en: User menu
uk: Меню користувача

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
uk: Меню <em>Користувача</em> містить посилання, повязані з обліковим записом користувача, в тому числі і посилання на "Вихід з сайту".

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
uk: Меню <em>Керування</em> містить посилання на адміністративні завдання.

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Branding
uk: Брендування

en: Management
uk: Керування
