RedHen Raiser (7.x-1.7) - en to ar translation catalogue (32 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Comments
ar: التعليقات

en: Links
ar: روابط

en: Image
ar: الصورة

en: Help
ar: المساعدة

en: Text
ar: نص

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Page
ar: الصفحة

en: Logo
ar: الشعار

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Comment
ar: التعليق

en: Price
ar: السعر

en: Address
ar: العنوان

en: General
ar: عام

en: Goal
ar: هدف

en: Log out
ar: خروج

en: Story
ar: خبر

en: User account
ar: حساب المستخدم

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: User menu
ar: قائمة المستخدم

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ar: تحتوي قائمة <em>المستخدم</em> على الروابط ذات الصلة بحساب المستخدم، كرابط 'تسجيل الخروج'.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
ar: تحتوي قائمة <em>الإدارة</em> على روابط المهام الإدارية.

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Branding
ar: العلامة التجارية
