RedHen Raiser (7.x-1.7) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Links
hi: लिंक

en: Image
hi: चित्र

en: Help
hi: मदद

en: Text
hi: लेख

en: Email
hi: ईमेल

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: End Date
hi: अंतिम तारीख

en: Address
hi: पता

en: General
hi: सामान्य

en: Goal
hi: लक्ष्य

en: Log out
hi: लॉगआउट

en: Story
hi: कहानी

en: User account
hi: सदस्य खाता

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: User menu
hi: उपयोगकर्ता मेनू

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Management
hi: संचालन
