RedHen Raiser (7.x-1.7) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Comments
id: Komentar

en: Login
id: Masuk

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Image
id: Gambar

en: Help
id: Bantuan

en: Text
id: Teks

en: Page
id: Halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Comment
id: Komentar

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: Price
id: Harga

en: End Date
id: Tanggal Berakhir

en: Address
id: Alamat

en: General
id: Umum

en: Goal
id: Tujuan

en: Log out
id: Keluar

en: Promotion
id: Promosi

en: Story
id: Berita/Artikel

en: User account
id: Keanggotaan

en: First sidebar
id: Sidebar pertama

en: Main menu
id: Menu utama

en: Page top
id: Halaman atas

en: Page bottom
id: Halaman bawah

en: User menu
id: Menu pengguna

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
id: Menu <em>Pengguna</em> berisi tautan yang terkait pada akun pengguna, seperti tautan 'Keluar'.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
id: Menu <em>Manajemen</em> berisi tautan untuk tugas-tugas administrasi.

en: Management
id: Manajemen

en: Forgot your password? Reset it.
id: Lupa kata sandi Anda? Reset disini.
