RedHen Raiser (7.x-1.8) - en to pt translation catalogue (43 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Comments
pt: Comentários

en: Image
pt: Imagem

en: Help
pt: Ajuda

en: Text
pt: Texto

en: Page
pt: Página

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Comment
pt: Comentário

en: Start Date
pt: Data inicial

en: Price
pt: Preço

en: End Date
pt: Data Final

en: Address
pt: Endereço

en: General
pt: Geral

en: Goal
pt: Objetivo

en: Log out
pt: Sair

en: Promotion
pt: Promoção

en: Donation
pt: Doação

en: Story
pt: Artigo

en: Billing Address
pt: Endereço de cobrança

en: Organization
pt: Organização

en: Campaigns
pt: Campanhas

en: Campaign
pt: Campanha

en: User account
pt: Conta de usuário

en: First sidebar
pt: Primeira barra lateral

en: Second sidebar
pt: Segunda barra lateral

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Progress
pt: Progresso

en: Navigation bar
pt: Barra de navegação

en: User menu
pt: Menu do usuário

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
pt: O menu <em>Usuário<em> contém links relacionados à conta do usuário, e também o link para fechar a sessão.

en: The <em>Management</em> menu contains links for administrative tasks.
pt: O menu <em>Gerenciamento</em> contém links para as tarefas administrativas.

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Branding
pt: Marca

en: Create Account
pt: Criar Conta

en: Management
pt: Gerenciamento

en: RedHen CRM
pt: CRM RedHen
