Redirect (7.x-1.0-beta4) - en to fi translation catalogue (132 entries)

en: user
fi: käyttäjä

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Type
fi: Tyyppi

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Language
fi: Kieli

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Save
fi: Tallenna

en: Update
fi: Päivitys

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Update options
fi: Päivitysvaihtoehdot

en: Page
fi: Sivu

en: Never
fi: Ei koskaan

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Source URL
fi: Lähde verkko-osoite

en: Filter
fi: Suodatus

en: Count
fi: Laskuri

en: redirect
fi: uudelleenohjaus

en: Clicks
fi: Klikkaukset

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Add redirect
fi: Lisää uudelleenohjaus

en: 301 Moved Permanently
fi: 301 Pysyvästi siirretty

en: 307 Temporary Redirect
fi: 307 Tilapäinen uudelleenohjaus

en: URL redirects
fi: Osoiteuudelleenohjaukset

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
fi: Yrität uudelleenohjata sivua itseensä. Seurauksena on päättymätön looppi.

en: The redirect has been deleted.
fi: Uudelleenohjaus on poistettu

en: 300 Multiple Choices
fi: 300 Useita valintoja

en: 302 Found
fi: 302 Löydetty

en: 303 See Other
fi: 303 Kts. toinen

en: 304 Not Modified
fi: 304 Muuttamaton

en: 305 Use Proxy
fi: 305 Käytä proxyä

en: Redirect users from one URL to another.
fi: Uudelleenohjaa käyttäjät yhdestä URL:stä toiseen URL:ään.

en: !interval ago
fi: !interval sitten

en: Text to display
fi: Näytettävä teksti

en: Redirect URL
fi: Uudelleenohjausosoite

en: Generate
fi: Luo

en: Current user
fi: Tämänhetkinen käyttäjä

en: All languages
fi: Kaikki kielet

en: Delete link
fi: Poistolinkki

en: Filter the view to the currently logged in user.
fi: Filtrera vyn till den nuvarande inloggade användaren.

en: Edit link
fi: Muokkaa linkkiä

en: Enter an interal Drupal path or path alias to redirect (e.g. %example1 or %example2). Fragment anchors (e.g. %anchor) are <strong>not</strong> allowed.
fi: Syötä uudelleenohjattava sisäinen Drupal polku tai polun alias (esim. %example1 tai %example2). Verkko-osoitteen ankkuriosat (ts. %anchor) ovat <strong>kiellettyjä</strong>.

en: A redirect set for a specific language will always be used when requesting this page in that language, and takes precedence over redirects set for <em>All languages</em>.
fi: Kielikohtaisesti asetettua uudelleenohjausta käytetään aina kun sivukutsu on tälle kielelle ja se ohittaa uudelleenohjaukset joiden kieliasetus on <em>Kaikki kielet</em>.

en: Redirect status
fi: Uudelleenohjauksen tila

en: Display a warning message to users when they are redirected.
fi: Näytä varoitusviesti käyttäjille kun heidät uudelleenohjataan.

en: Automatically create redirects when URL aliases are changed.
fi: Luo automaattisesti uudelleenohjauksia kun osoitealiakset muuttuvat.

en: Never (do not discard)
fi: Ei koskaan (älä poista)

en: Default redirect status
fi: Uudelleenohjauksen oletustila

en: Removed 1 inactive redirect from the database. | Removed @count inactive redirects from the database.
fi[0]: Poistettiin 1 ei-aktiivinen uudelleenohjaus tietokannasta.
fi[1]: Poistettiin @count ei-aktiivista uudelleenohjausta tietokannasta.

en: Delete redirect
fi: Poista uudelleenohjaus

en: Configure behavior for URL redirects.
fi: Säädä uudelleenohjauksien toimintaa.

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
fi: Saat lisätietoa HTTP uudelleenohjauksien tilakoodeista sivulta <a href="@status-codes">@status-codes</a>.

en: The redirect has been saved.
fi: Uudelleenohjaus on tallennettu.

en: Edit redirect
fi: Muokkaa uudelleenohjausta

en: No redirects
fi: Ei uudelleenohjauksia

en: 1 redirect | @count redirects
fi[0]: 1 uudelleenohjaus
fi[1]: @count uudelleenohjausta

en: No URL redirects available.
fi: Uudelleenohjauksia ei ole saatavilla.

en: Filter redirects
fi: Suodata uudelleenohjauksia

en: Enter an internal Drupal path, path alias, or complete external URL (like http://example.com/) to redirect to. Use %front to redirect to the front page.
fi: Syötä sisäinen Drupal polku, polun alias tai täydellinen ulkoinen verkko-osoite (kuten http://example.com/) johon uudelleenohjataan. Käytä %front uudelleenohjataksesi etusivulle.

en: The source path cannot contain an URL fragment anchor.
fi: Lähdepolku ei saa sisältää verkko-osoitteen ankkuriosaa.

en: The source path %source is already being redirected. Do you want to <a href="@edit-page">edit the existing redirect</a>?
fi: Lähdepolku %source uudelleenohjataan jo. Haluatko <a href="@edit-page">muokata olemassaolevaa uudelleenohjausta</a>?

en: How many URL redirects would you like to generate?
fi: Kuinka monta uudelleenohjausta haluat luoda?

en: Delete all URL redirects before generating new URL redirects.
fi: Poista olemassaolevat uudelleenohjaukset ennen uusien uudelleenohjauksien luontia.

en: Generate redirects
fi: Luo uudelleenohjauksia

en: Use absolute link (begins with "http://")
fi: Käytä absoluuttista polkua (alkaa "http://")

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fi: Virhe käsiteltäessä operaatiota @operation argumenteilla: @args

en: The source URL which generates a redirect
fi: Uudelleenohjauksen luova verkko-osoite

en: The destination URL
fi: Kohde verkko-osoite

en: Default (@default)
fi: Oletus (@default)

en: Add URL redirect.
fi: Lisää verkko-osoitteen uudelleenohjaus.

en: I understand the following warnings and would like to proceed with saving this URL redirect
fi: Ymmärrän varoitusten merkityksen ja haluan jatkaa uudelleenohjauksen tallentamista

en: The source path cannot be the front page.
fi: Lähdepolku ei voi olla sivuston etusivu.

en: The source path %path is likely a valid path. It is preferred to <a href="@url-alias">create URL aliases</a> for existing paths rather than redirects.
fi: Lähdepolku %path on todennäköisesti olemassaoleva polku. Uudelleenohjauksien sijaan on suositeltavampaa <a href="@url-alias">luoda osoite-aliaksia</a> olemassaoleville poluille.

en: The redirect path %value is not valid.
fi: Uudelleenohjauspolku %value ei kelpaa.

en: The base source path %source is already being redirected. Do you want to <a href="@edit-page">edit the existing redirect</a>?
fi: Lähdepolku %source uudelleenohjataan jo. Haluatko <a href="@edit-page">muokata olemassaolevaa uudelleenohjausta</a>?

en: Are you sure you want to delete the URL redirect from %source to %redirect?
fi: Oletko varma että haluat poistaa uudelleenohjauksen osoitteesta %source osoitteeseen %redirect?

en: Retain query string through redirect.
fi: Säilytä kyselymerkkijono uudelleenohjauksen ajan.

en: For example, given a redirect from %source to %redirect, if a user visits %sourcequery they would be redirected to %redirectquery. The query strings in the redirection will always take precedence over the current query string.
fi: Esimerkiksi jos on annettu uudelleenohjaus osoitteesta %source osoitteeseen %redirect, jos käyttäjä käy sivulla %sourcequery hänet uudelleenohjataan sivulle %redirectquery. Uudelleenohjauksessa olevat kyselymerkkijonot ohittavat aina tärkeysjärjestyksessä tämänhetkisen kyselymerkkijonon.

en: Allow redirects to be saved into the page cache.
fi: Salli uudelleenohjausten tallentaminen sivuvälimuistiin.

en: This feature requires <a href="@performance">Cache pages for anonymous users</a> to be enabled and the %variable variable to be TRUE.
fi: Tämä ominaisuus vaatii että <a href="@performance">Välimuistita sivut kirjautumattomille käyttäjille</a> asetus on päällä ja muuttujan %variable arvo on TRUE.

en: Delete redirects that have not been accessed for
fi: Poista uudelleenohjaukset joita ei ole käytetty

en: Only redirects managaged by the redirect module itself will be deleted. Redirects managed by other modules will be left alone.
fi: Vain Redirect-moduulin ylläpitämät uudelleenohjaukset poistetaan. Muiden moduulien luomat uudelleenohjaukset jätetään ennalleen.

en: Always enabled redirections
fi: Aina käytössä olevat uudelleenohjaukset

en: (formerly Global Redirect features)
fi: (aiemmin Global Redirect -moduulin ominaisuuksia)

en: Redirect from paths like index.php and /node to the root directory.
fi: Uudelleenohjaa juurikansioon polut kuten index.php ja /node.

en: Redirect from non-clean URLs to clean URLs.
fi: Uudelleenohjaa siistimättömät verkko-osoitteet siistittyihin.

en: Redirect from non-canonical URLs to the canonical URLs.
fi: Ohjaa ei-kanonisista verkko-osoitteista kanonisiin verkko-osoitteisiin.

en: Allow redirections on admin paths.
fi: Salli uudelleenohjaukset ylläpitopoluille.

en: Last accessed
fi: Viimeksi käytetty

en: No 404 pages without redirects found.
fi: Uudelleenohjattavia 404 sivuja ei löytynyt.

en: Filter 404s
fi: Suodata 404-osoitteita

en: Administer URL redirections
fi: Ylläpidä verkko-osoitteiden uudelleenohjauksia

en: This page lists all paths that have resulted in 404 errors and do not yet have any redirects assigned to them.
fi: Tämä sivu listaa kaikki polut, jotka ovat johtaneet 404-virheisiin ja joille ei vielä ole asetettu uudelleenohjauksia.

en: Infinite loop stopped.
fi: Päättymätön looppi pysäytetty.

en: Fix 404 pages
fi: Korjaa 404-sivut

en: Add redirects for 404 pages.
fi: Lisää uudelleenohjaukset 404 sivuille.

en: Fix 404 pages with URL redirects
fi: Korjaa 404-sivut uudelleenohjauksilla

en: Allows users to redirect from old URLs to new URLs.
fi: Sallii käyttäjien luoda uudelleenohjauksia vanhoista verkko-osoitteista uusiin osoitteisiin.

en: Listings of URL redirects.
fi: Listataan verkko-osoite uudeelleenohjaukset

en: Redirect ID
fi: Uudelleenohjauksen ID

en: The internal ID of the redirect.
fi: Uudelleenohjauksen sisäinen ID.

en: The type of redirect.
fi: Uudelleenohjauksen tyyppi.

en: ID of user who created the URL redirect.
fi: Uudelleenohjauksen luoneen käyttäjän ID.

en: The language the redirect is for.
fi: Kieli jota varten uudelleenohjaus on.

en: Number of times this URL redirect has been followed.
fi: Kuinka monta kertaa tätä uudelleenohjausta on noudatettu.

en: Provide a simple link to edit the URL redirect.
fi: Tarjoa yksinkertainen linkki uudelleenohjauksen muokkaamiseksi.

en: Provide a simple link to delete the URL redirect.
fi: Tarjoa yksinkertainen linkki uudelleenohjauksen poistamiseksi.

en: If checked, this field will be made into a link.
fi: Mikäli valittuna, tämä kenttä tehdään linkiksi.

en: If you want to use this as in "output this field as link" in "link path", you have to enabled this option.
fi: Jos haluat käyttää tätä muodossa "tulosta kenttä linkkinä" linkkipolussa, sinun on otettava käyttööön tämä vaihtoehto.

en: Redirect type
fi: Uudelleenohjauksen tyyppi

en: Remove trailing slashes from paths.
fi: Poista kauttamerkki polkujen lopusta.

en: Text to display for edit links
fi: Muokkauslinkeissä näytettävä teksti

en: Text to display for delete links
fi: Poistetuissa linkeissä näytettävä teksti

en: Last accessed on @date
fi: Viimeksi käytetty @date

en: Add URL redirect from this page to another location
fi: Lisää uudelleenohjaus tältä sivulta uuteen sijaintiin

en: Last accessed date
fi: Viimeinen käyttöpäivämäärä

en: The date/time the URL redirect was last accessed.
fi: Päivämäärä/aika jolloin uudelleenohjausta viimeksi käytettiin.

en: Provide links to operations the user can perform for the URL redirect.
fi: Tarjoa linkit operaatioihin joita käyttäjä voi tehdä uudelleenohjauksille.

en: This redirect overrides an existing internal path.
fi: Tämä uudelleenohjaus ylikirjoittaa olemassaolevan sisäisen polun.

en: Invalid number of redirects.
fi: Uudelleenohjausten määrä ei kelpaa.

en: Deleted URL redirect @rid.
fi: Poistettiin verkko-osoitteen uudelleenohjaus @rid.

en: One URL redirect created. | @count URL redirects created.
fi[0]: Yksi verkko-osoitteen uudelleenohjaus luotu.
fi[1]: @count verkko-osoitteen uudelleenohjausta luotu.

en: The following are a list of URL redirects that point to this @entitytype.
fi: Seuraavassa on lista uudelleenohjauksista jotka osoittavat tähän @entitytype.

en: Add URL redirect to this @entitytype
fi: Lisää uudelleenohjaus tähän

en: Redirect module form elements
fi: Redirect-moduulin kaavake-elementit
