Redirect (7.x-1.0-rc4) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: user
id: anggota

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Language
id: Bahasa

en: Enable
id: Aktifkan

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Update options
id: Opsi pembaruan

en: Page
id: Halaman

en: Never
id: Tidak pernah

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Filter
id: Saring

en: Count
id: Jumlah

en: Redirect
id: Pengalihan

en: Found
id: Ditemukan

en: Deleted
id: Terhapus

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: Current user
id: Anggota sekarang

en: All languages
id: Semua bahasa

en: Filter the view to the currently logged in user.
id: Menyaring view ke pengguna yang sekarang login.

en: Use absolute link (begins with "http://")
id: Gunakan tautan absolut (dimulai dengan "http: //")
