Redirect (7.x-1.0-rc4) - en to ja translation catalogue (46 entries)

en: user
ja: ユーザー

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Language
ja: 言語

en: Enable
ja: 有効

en: Disable
ja: 無効

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Advanced options
ja: 高度なオプション

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Update options
ja: 更新オプション

en: Page
ja: ページ

en: Never
ja: なし

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: Filter
ja: フィルター

en: Count
ja: カウント

en: Clicks
ja: クリック

en: Redirect
ja: リダイレクト

en: Found
ja: 検出

en: Deleted
ja: 削除済み

en: Add redirect
ja: リダイレクトを追加

en: URL redirects
ja: URL リダイレクト

en: Redirect users from one URL to another.
ja: あるURLから別のURLへユーザーをリダイレクトします。

en: Text to display
ja: 表示するテキスト

en: Redirect URL
ja: 転送先URL

en: Generate
ja: 生成する

en: Current user
ja: 現在のユーザー

en: All languages
ja: すべての言語

en: Filter the view to the currently logged in user.
ja: 現在ログイン状態にあるユーザーでビューを絞り込みます。

en: Redirect status
ja: リダイレクトステータス

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
ja: リダイレクトコードに関する詳しい情報はこちらをご覧ください。<a href="@status-codes">@status-codes</a>

en: Use absolute link (begins with "http://")
ja: 絶対リンクを使用（「http://」で始まる）

en: Are you sure you want to delete the URL redirect from %source to %redirect?
ja: 本当に%sourceから%redirectへのURLリダイレクトを削除してもよろしいですか？

en: Add URL redirect
ja: URLリダイレクトを追加する
