Redirect (7.x-1.0-rc4) - en to tr translation catalogue (55 entries)

en: user
tr: kullanıcı

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Language
tr: Dil

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Update options
tr: Güncelleme seçenekleri

en: Page
tr: Sayfa

en: Never
tr: Asla

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Source URL
tr: Kaynak URL

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Count
tr: Sayaç

en: Clicks
tr: Tıklamalar

en: Redirect
tr: Yönlendir

en: Found
tr: Bulunan

en: Deleted
tr: Silindi

en: Add redirect
tr: Yönlendirme ekle

en: URL redirects
tr: URL yönlendirmeleri

en: Redirect users from one URL to another.
tr: Kullanıcılar için URL yönlendirmesi.

en: Text to display
tr: Görüntülenecek metin

en: Redirect URL
tr: Yönlendirilen URL

en: Generate
tr: Oluştur

en: Current user
tr: Şu anki kullanıcı

en: All languages
tr: Tüm diller

en: Filter the view to the currently logged in user.
tr: Oturum açmış kullanıcıya göre, görünüme süzgeç uygular.

en: The redirect has been saved.
tr: Yönlendirme kaydedildi.

en: No redirects
tr: Yönlendirme yok

en: No URL redirects available.
tr: URL yönlendirme yok.

en: Filter redirects
tr: Yönlendirmeleri filtrele

en: No redirects selected.
tr: Seçilmiş yönlendirme yok.

en: The source path cannot contain an URL fragment anchor.
tr: Kaynak yolu bir URL parçası bağlantısı içeremez.

en: Use absolute link (begins with "http://")
tr: Mutlak bağlantı kullan ("http://" ile başlar)

en: (formerly Global Redirect features)
tr: (daha önce Global Redirect özellikleri idi)

en: Last accessed
tr: Son erişim

en: Administer URL redirections
tr: URL yönlendirmelerini yönet

en: Add redirects for 404 pages.
tr: 404 hata sayfaları için yönlendirme ekle

en: Add URL redirect from this page to another location
tr: Bu sayfadan başka bir konuma yönlendirme ekle

en: No redirects to migrate.
tr: Taşınacak yönlendirme yok.
