Redirect (7.x-1.0-rc4) - en to uk translation catalogue (69 entries)

en: user
uk: користувач

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Language
uk: Мова

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Advanced options
uk: Розширені параметри

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Save
uk: Зберегти

en: Update
uk: Оновити

en: User ID
uk: ID користувача

en: Update options
uk: Опції оновлення

en: Page
uk: Сторінка

en: Never
uk: Ніколи

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Source URL
uk: URL джерела

en: Filter
uk: Фільтр

en: Count
uk: Лічильник

en: redirect
uk: Переадресація

en: Clicks
uk: Переходи

en: Redirect
uk: Переспрямувати

en: Found
uk: Знайдено

en: Deleted
uk: Видалено

en: Add redirect
uk: Додати переадресацію

en: Moved Permanently
uk: Переміщено остаточно

en: See Other
uk: Подивитися інші

en: Not Modified
uk: Не модифіковано

en: URL redirects
uk: Переспрямування URL

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
uk: Ви намагаєтеся переспрямувати сторінку саму на себе. Це призведе до нескінченного циклу.

en: The redirect has been deleted.
uk: Переадресацію вилучено.

en: Redirect users from one URL to another.
uk: Перекидає користувачів з однієї адреси до іншої

en: !interval ago
uk: !interval тому

en: Text to display
uk: Текст для показу

en: Redirect URL
uk: URL переадресація

en: Generate
uk: Згенерувати

en: Current user
uk: Поточний користувач

en: All languages
uk: Всі мови

en: Filter the view to the currently logged in user.
uk: Фільтрація по користувачам, що увійшли на сайт в цю мить.

en: A redirect set for a specific language will always be used when requesting this page in that language, and takes precedence over redirects set for <em>All languages</em>.
uk: Установки переадресацій на конкретну мову завжди будуть використовуватися при запиті сторінки на цій мові, і мають пріоритет над установками переадресацій на сторінці <em>Усі мови</em>.

en: Redirect status
uk: Стан переадресації

en: Display a warning message to users when they are redirected.
uk: Показувати користувачам при переадресації попереджуюче повідомлення.

en: Automatically create redirects when URL aliases are changed.
uk: Автоматично створювати переадресації при зміні синонімів адрес.

en: Never (do not discard)
uk: Ніколи (не відмовляйтеся)

en: Default redirect status
uk: Стан переадресації базове

en: Delete redirect
uk: Видалення переадресації

en: No URL redirects available.
uk: Переспрямування на URL відсутні.

en: Filter redirects
uk: Фільтр перенаправлення

en: Use absolute link (begins with "http://")
uk: Використовувати абсолютне посилання (починається з "http://")

en: The destination URL
uk: URL-адреса місця призначення

en: Default (@default)
uk: Базово (@default)

en: Last accessed
uk: Останнє використання

en: Redirect ID
uk: ID переспрямування

en: Last accessed on @date
uk: Останнє використання: @date

en: Add URL redirect from this page to another location
uk: Додати переспрямування з цієї сторінки на інше місце розташування

en: Last accessed date
uk: Дата останного використання

en: The date/time the URL redirect was last accessed.
uk: Дата/час останнього доступу до переспрямування.

en: Redirect module form elements
uk: Елементи форми модуля Переспрямування

en: Generate a given number of redirects. Optionally delete current redirects.
uk: Створити задану кількість переспрямувань. Додатково можна видалити поточні переспрямування.
