Redis (7.x-1.0-alpha5) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Host
hi: होस्ट

en: Performance
hi: (निष्पादन)परफ़ॉर्मेंस

en: Cache
hi: कैश

en: Port
hi: पोर्ट
