Redis (7.x-1.0-alpha6) - en to tr translation catalogue (5 entries)

en: Scheme
tr: Şema

en: Database
tr: Veritabanı

en: Host
tr: Sunucu

en: Performance
tr: Performans

en: Cache
tr: Önbellek
