Redis (7.x-2.0-alpha6) - en to gl translation catalogue (6 entries)

en: Scheme
gl: Esquema

en: Database
gl: Base de datos

en: Host
gl: Anfitrión

en: Performance
gl: Rendemento

en: Cache
gl: Caché

en: Port
gl: Porto
