Redis (7.x-2.0-alpha9) - en to he translation catalogue (7 entries)

en: Scheme
he: סכמה

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Host
he: שם שרת

en: Performance
he: ביצועים

en: Cache
he: מטמון

en: Port
he: פורט

en: Client
he: לקוח
