Redis (7.x-2.0-beta1) - en to ar translation catalogue (5 entries)

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Host
ar: المستضيف

en: Performance
ar: الأداء

en: Cache
ar: ذاكرة التخزين المؤقت

en: Port
ar: منفذ
