Redis (7.x-2.0-beta2) - en to hu translation catalogue (6 entries)

en: Scheme
hu: Séma

en: Database
hu: Adatbázis

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: Cache
hu: Gyorsítótár

en: Client
hu: Ügyfél
