Redis (7.x-2.0-beta2) - en to sv translation catalogue (5 entries)

en: Scheme
sv: Schemaläggning

en: Database
sv: Databas

en: Host
sv: Värd

en: Performance
sv: Prestanda

en: Client
sv: Klient
