Redis (7.x-3.11) - en to kn translation catalogue (5 entries)

en: Scheme
kn: ಸ್ಕೀಮ್

en: Database
kn: ದತ್ತಸಂಚಯ

en: Host
kn: ಅತಿಥೇಯ

en: Performance
kn: ಕಾರ್ಯ ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Port
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಸ್ಥಾನ
