Redis (7.x-3.18) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: Scheme
nl: Schema

en: Performance
nl: Prestaties

en: Port
nl: Poort

en: Client
nl: Afnemer

en: Connection information
nl: Verbindingsinformatie

en: Connection scheme.
nl: Verbindingsschema.

en: Redis server host. Default is <em>@default</em>.
nl: Redis server host. Standaard is <em>@default</em>.

en: Redis server port. Default is <em>@default</em>.
nl: Redis server poort. Standaard is <em>@default</em>.

en: None or automatic
nl: Geen of automatisch

en: PhpRedis PHP extension
nl: PhpRedis PHP-extensie

en: Predis PHP library
nl: Predis PHP-bibliotheek

en: Connected, using the <em>@name</em> client.
nl: Verbonden via de <em>@name</em> client-applicatie.

en: Not connected.
nl: Niet verbonden.
