Redis (7.x-3.19) - en to ru translation catalogue (7 entries)

en: Scheme
ru: Схема

en: Database
ru: База данных

en: Host
ru: Хост

en: Performance
ru: Производительность

en: Cache
ru: Кэш

en: Port
ru: Порт

en: Client
ru: Клиент
